Náhradní plnění 2015

V rámci podpory zaměstnanosti osob se zdravotním postižením vznikla novela Zákona o zaměstnanosti, která subjektům s více jak 25 zaměstnanci stanovuje povinnost zaměstnávat 4% podíl OZP.

Zákon stanovuje tři způsoby plnění povinného podílu a umožňuje i jeho kombinace. Pokud se Vás povinnost zaměstnávat OZP týká, můžete volit z následujících možností plnění:

  • přímé zaměstnávání OZP
  • odvod do státního rozpočtu
  • náhradní plnění

Pokud Vaše společnost nemá možnost vytvářet pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením, můžete za každou osobu z povinného podílu odvést určitou částku do státního rozpočtu. Výhodnějším řešením je třetí možnost, odebírání výrobků a služeb, tedy náhradní plnění.

Výhody náhradního plnění 2015

Výrobky a služby v rámci náhradního plnění mohou poskytovat dle zákona pouze subjekty, které zaměstnávají více jak 50 % osob se zdravotním postižením. Mohu pro Vaši společnost zajistit bezpečnostní a úklidové služby. Jedná se například o ochranu majetku a osob, správu nemovitostí, zabezpečení majetku a další služby.

V této oblasti jsem již nasbíral řadu zkušeností a služby, které Vám zajistím, budou špičkové kvality upravené na míru požadavkům Vaší společnosti. Odběrem služeb v tomto režimu tedy nejen naplníte zákonný podíl, ale pro Vaši společnost  získáte hodnotné služby, které zabezpečí chod Vaší firmy.

 

Limit pro poskytovatele služeb

Pro poskytovatele služeb v rámci náhradního plnění 2015 je stanoven limit omezující objem služeb, který mohou dodat. Konkrétně se tento podíl rovná 36násobku průměrné mzdy za každého zaměstnance se zdravotním postižením.

S objednáním služeb tedy neváhejte a kontaktujte mě včas, než bude limit vyčerpán.

Napište mi

* Povinné položky